Reklama / ad

Parkování

Předpokládáme, že do metropole přijedete školním autobusem a to buď na jeden den nebo více dní. Víme, že takový autobus se nevejde všude a proto zde naleznete odkazy na možnost parkování autobusů v Praze.

Zastávková místa pro autobusy v oblasti centra města, na kterých je dovoleno stání autobusů na dobu maximálně 10 minut, slouží zejména pro návštěvníky Pražské památkové rezervace. Zastávková místa jsou zřízena v turisticky atraktivních lokalitách, v blízkosti turistických cílů, ve kterých obvykle začínají a končí prohlídkové trasy cestovních kanceláří nebo Pražské informační služby. Tato zastávková místa slouží pouze pro výstup a nástup návštěvníků, do 10 minut musí autobusy zastávková místa opustit a pro další stání využít některé z parkovišť, která jsou určena k dlouhodobějšímu stání.

Tato parkoviště jsou umístěna především po obvodu Pražské památkové rezervace s návazností na prostředky městské hromadné dopravy (aktuální stav linkového vedení tramvají a autobusů je uveden na internetových stránkách Dopravního podniku hl.m. Prahy a.s. www.dp-praha.cz).

Na schematu hlavní komunikační sítě města Prahy jsou znázorněna :