Reklama / ad

Doporučené trasy

V této sekci portálu naleznete tematické trasy co je v Praze k vidění a kam se zajít podívat. Postupně budeme podle ohlasů a zájmu trasy přidávat a doplňovat i některé dílčí informace (např. otevírací doby, vstupné apod.). Další informace o jednotlivých objektech naleznete také v sekci Atraktivity .

Technická muzea

Technická muzea a technické památky jsou v hlavním městě početně zastoupeny. Navíc je jejich nabídka velmi pestrá a tak vyhovuje pro různé školní výlety z různých tříd včetně např. středních škol.

Celý článek...
 

Rozhledny a věže

Ne nadarmo se říká Praha stověžatá. V této doporučené trase naleznete velké množství věží a rozhleden, které je možné během Vašeho pobytu navštívit.

Celý článek...
 

Ostrovy Prahy

Hlavním městem protéká krásná řeka Vltava a s její pomocí se v Praze nachází překvapivě mnoho ostrovů. Některé z nich jsou velmi vhodné pro návštěvu se školním zájezdem a nabízí nám i mnohé edukační možnosti.

Celý článek...
 

Klasická Praha

Ukážeme vám historické centrum hlavního města. Od Prašné brány půjdeme procházkou Královskou cestou na Staroměstské náměstí. Naše procházka pak bude pokračovat Karlovou ulicí na Karlův most. Odtud vám nabídneme magický pohled na Pražský hrad. Malou Stranou, okolo kostela Svatého Mikoláše přejezd tram na Malostranské náměstí, odkud se vydáme po Starých zámeckých schodech k Pražskému hradu. Navštívíte katedrálu, bývalý královský palác, baziliku Svatého Jiří a v neposlední řadě také Zlatou uličku.

Celý článek...