Reklama / ad

Atraktivity

Muzeum MHD

V tramvajové vozovně v Praze - Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě České republiky. Stálou expozici „Muzea městské hromadné dopravy v Praze" otevřel v květnu 1993 Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost.

Celý článek...
 

Prohlídky pražských kolektorů

Máte zájem nahlédnout do pražského technického podzemí?
Pokud ano, přijměte naši nabídku a pojďte si s námi projít jednu ze čtyř tras vedoucích desítky metrů pod povrchem historického centra hlavního města Prahy.

Celý článek...
 

Letecké muzeum Kbely

Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha - Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.

Celý článek...
 

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku národního osvobození.

Celý článek...
 

Petřínská rozhledna

Jednou z hlavních dominant Prahy je Petřínská rozhledna. Právě díky tomu je to jistě jedna z našich nejznámějších rozhleden. Kromě toho našemu oku neunikne jistá podobnost s Eiffelovou věží v Paříži. Však se její stavitelé z Klubu Českých turistů panem Eiffelem na Světové výstavě v Paříži inspirovali a rozhodli se vytvořit podobnou monumentální stavbu - samozřejmě v mezích dostupných finančních prostředků.

Celý článek...
 

Vyšehrad

Hrad na Vyšehradské skále, nazývaný původně Chrasten, byl založen někdy v průběhu 10. st., rozhodně později než Pražský hrad.

Celý článek...
 

Královská obora - Stromovka

Bývalá královská lovecká obora byla založena v roce 1268 za vlády Přemysla Otakara II. na území osady Ovenec. První písemná zmínka o oboře je z roku 1319, kdy zde král Jan Lucemburský dal postavit tribunu pro zamýšlené rytířské turnaje. O oboru se zpočátku starali královští lovčí, později písaři a inspektoři Pražského hradu.

Rozloha v roce 1536, po zaměření a po obehnání zdí, činila cca 84 ha - nyní po sloučení se štěpnicí a různých úbytcích ploch má cca 89 ha.

Celý článek...
 

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

Kromě botanické zahrady v Praze - Troji, naleznete jednu pěknou botanickou zahradu ihned poblíž centra metropole. Je to Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a naleznete ji na adrese Na Slupi 16 na Praze 2.

Tato zahrada má rozlohu 3,5 ha. V jejím areálu se nachází budova katedry botaniky Přírodovědecké fakulty UK, Ústav životního prostředí a sídlí zde i studijní oddělení Přírodovědecké fakulty UK. Expozice zahrady jsou rozděleny na skleníkové a venkovní (exteriéry). Ve sklenících je stálá expozice tropů a suchých subtropů (sbírka kaktusů a sukulentů).

Celý článek...
 

Dendrologická zahrada Průhonice

Dendrologická zahrada v Průhonicích je hůře dostupnější a proto vhodná zejména pro školní výletníky, kteří jedou do metropole autobusem, který je do Průhonic zaveze. Zahrada je také méně známa pod jménem Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. Jeho vznik se datuje až někam k roku 1927.

Celý článek...
 

Botanická zahrada Troja

Botanická zahrada je institucí, kde se uchovávají vědecky dokumentované sbírky rostlin. Za návštěvu ta na Praze 7 - Troja určitě stojí. Dostanete se k ní nejlépe autobusem č. 112 ze stanice metra C - Holešovice.

Celý článek...
 

Možnost spolupráce

Máte něco zajímavého pro školní výlety do Prahy ? Poskytujete slevy školním skupinám ? Chcete být uvedeni zde ZDARMA ? Pak nás jistě kontaktujte. 
 

Prohlídky Letiště Praha

Mezi zájemce o skupinové prohlídky Letiště Praha patří i školní mládež a studenti středních a vysokých škol.

Skupiny: Skupiny pěší maximálně 15osob, skupiny v autobusech max. 42 osob


Koordinuje: Vlasta Pallová - Asistentka - Odbor marketingu a leteckého obchodu

Kontakt: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , tel.: +420 22011 1288

Požadavky:

Předkládá seznam dětí s daty narození, doprovázející osoby vč. č.OP

Seznamy musí být zaslány na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny popř. faxem na 22011 2033, nejpozději 48 hodin před konáním prohlídky.

EXKURZE:

pondělí a pátek od 10 hod. a od 14 hod.